English العربیه
مطالب دسته بندی "مصاحبه و اخبار شرکت"

افتتاح شعبه جدید عسل مهرنوش در رشت

نمایندگی رشت

 

عسل باران باغرو به جهت عرضه عسل با کیفیت اردبیل در شمال کشور اقدام به افتتاح شعبه جدید شرکت در رشت نمود.

آدرس جدید در شهر رشت : میدان یخ سازی، روبروی پارک دانشجو

تلفن: 09117562618

 

مسابقه عکس سلفی با محصولات عسل مهرنوش (برندگان مشخص شدند)

روابط عمومی شرکت مهرنوش با هدف تعامل بیشتر بین مخاطبان و همراهانش و با انگیزه ثبت لحظه های شاد و به یاد ماندنی شما با مهرنوش، اقدام به برگزاری مسابقه عکس سلفی با محصولات شرکت نموده است.

 

9

 

آپدیت: برندگان مسابقه عکس عسل مهرنوش مشخص شدند

برندگان

با تبریک عید مبعث رسول الله
جوایز بدین شرح است:
نفر اول عکس شماره 5 : یک بسته عسل طبی به مبلغ 60 هزار و کارت هدیه بانکی به مبلغ 40 هزار تومان
نفر دوم و سوم با تعداد رای یکسان عکس شماره 1 و 3 : یک بسته عسل استاندارد به مبلغ 30 هزار و کارت هدیه بانکی به مبلغ 30 هزار تومان.
جوایز روز شنبه به آدرس برندگان ارسال شد.

حضور در نمایشگاه دستاوردهای پژوهش،فناوری و فن بازار و بازدید استاندار از غرفه

عسل مهرنوش در نمایشگاه دستاوردهای پژوهش،فناوری و فن بازار که در محل دائمی نمایشگاه بین المللی اردبیل واقع در دریاچه شورابیل ، مورخ 11 آذر به مدت یک هفته برگزار شد ، حضور یافت و استاندار محترم اردبیل نیز از غرفه عسل مهرنوش بازدید به عمل آوردند.

 

 

photo_2015-12-19_15-59-53

photo_2015-12-19_15-59-56

photo_2015-12-19_15-59-48

بازدید پروفسور اکبرزاده عضو انستتیو پاستور تهران از شرکت عسل باران باغرو

پرفسور اکبرزاده عضو انستتیو پاستور تهران در مورخ 15 آذر 94 از شرکت عسل باران باغرو بازدید بعمل آوردند.

تصاویری از این بازدید در فروشگاه مرکزی و کارگاه را مشاهده می نمائید.

IF

IF

IF

IF

IF

IF

IF

IF

 

در بازار ایران عسل چینی وجود ندارد

به نقل از وب سایت خبر گزاری فارس:

رئیس اتحادیه زنبورداران اردبیل سید فردین صفوی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار داشت: چینی‌ها عسل طبیعی ناب و خالص ما را خریداری کرده و در قالب بسته‌بندی‌های جدید به کشور ترکیه روانه بازار می‌کنند. وی یکی از مشکلات و موانع تولید عسل را در اردبیل معیوب بودن فرایند برندسازی و بسته‌بندی مناسب اعلام کرد و گفت: معتقدم برای رفع این مشکل باید از متولیان این امر حمایت جدی صورت گیرد تا با یک بسته‌بندی مناسب، زیبا و شیک بتوانیم هم در تولید و هم در صادرات عسل موفق عمل کنیم. رئیس اتحادیه زنبورداران اردبیل افزود: تولیدکنندگان نه سربار دولت و نه مردم هستند و هیچگونه تشویق و ترغیب نیز نمی‌خواهیم اما انتظار داریم مسیر صادرات عسل فراهم شود و جلوی برخی از رانت‌خواری پرداخت تسهیلات به یک شرکت خاص گرفته شود چرا که برخی از این واحدها به رغم حمایت‌های مختلف به وضعیت ورشکستگی افتاده‌اند.

صفوی عنوان کرد: به هیچ‌وجه پرداخت تسهیلات با نرخ سود 21 درصد برای تولیدکننده صرفه اقتصادی ندارد و تاکنون نیز دریافت‌کننده این تسهیلات نتوانسته‌اند شرایطی را به وجود آورند تا امکان تولید و صادرات محصولات فراهم آید. وی فعال بودن تنها سه شرکت تعاونی را در تولید و عرصه محصولات یادآور شد و ادامه داد: اینکه در مسیرها و جاده‌های گردشگری عسل‌های رنگی عرضه می‌شود مربوط به رنگ شیشه‌ها است و اکثر این عسل‌ها تقلبی و مصنوعی بوده و مورد تأیید آزمایشگاه‌ها هم نیست. رئیس اتحادیه زنبورداران اردبیل به مردم توصیه کرد که در خرید عسل همراه با موم توجه کرده و هرگز عسل بدون موم خریداری نکنند. صفوی بهترین روش در تشخیص کیفیت عسل را آزمایشگاه اعلام کرد و یادآور شد: برای اینکه ارزش غذایی عسل معلوم شده و جلوی برخی از شایعات نیز گرفته شود باید به آزمایشگاه مجهزی که در دامپزشکی استان وجود دارد اعتماد کرده و نتایج آن را مورد پذیرش قرار داد.

وی با انتقاد از بکارگیری برخی از اصطلاحات نامتعارف در فروش عسل به عنوان عسل ملکه در کنار جاده‌ها و به صورت غیرکارشناسی مردم یقین داشته باشند که ملکه عسل تولید نمی‌کند بلکه تخم‌گذاری وظیفه اوست و این حرف گزافی است که بخواهیم عناوین مختلف برای عرضه عسل بکارگیری کنیم. رئیس اتحادیه زنبورداران اردبیل در مورد رنگ عسل نیز علت سیاه بودن تولید عسل در برخی از مراکز و فروشگاه‌ها را برای ایجاد رضایت مشتریان بکارگیری اصطلاحات مشتری پسند اعلام کرد و افزود: اینکه موم سیاه‌تر باشد عسل طبیعی‌تر بوده حرف گزافی است چرا که رنگ طبیعی عسل همان رنگ معمولی و به اصطلاح رنگ عسلی است که روشن بوده و شفافیت آن نیز مشخص باشد.

صفوی فعالیت زنبورداران را در مناطق مختلف از باغات شمال گرفته تا مرکبات مازندران و عسل تولید شده را مربوط به مرکبات و گیاهان جنگلی عنوان کرد و یادآور شد: بعد از تیر و مرداد زنبورداران به اردبیل بازگشته و اقدام به تولید عسل با کیفیت دامنه‌های سبلان می‌کنند که قطعاً وجود هزار و 200 گونه گیاهی متنوع در دامنه سبلان فضایی را فراهم کرده تا بهترین محصول در این مناطق به دست آید. وی عسل تولیدی در مناطق کلزاخیز را دارای شرایط خاص و کیفیت شکرکی توصیف کرد و افزود: اگر شاهد شکرک زدن عسل هستیم نشان از خام و نارس بودن آن است که قطعاً می‌توانیم در این زمینه تدابیری بیندیشیم تا برخی از شرایط نامطلوب از بین برود.

رئیس اتحادیه زنبورداران اردبیل در پایان سخنان خود با انتقاد از مدیرعامل اتحادیه سراسری زنبورداران که در مدیریت این حوزه فردی بی‌کفایت است، بیان کرد: اگر امروز برخی از سودجویی‌ها و رفتارهای متقلبانه را در تولید عسل و واحدهای تولیدی شاهد هستیم نتیجه کم‌کاری مدیرعامل اتحادیه است که نمی‌تواند مدیریت درستی را انجام دهد.

گفتگوی خبرگزاری های مهر، ایرنا، تسنیم و باشگاه خبرنگاران با سید فردین صفوی

عسل ویژه بیماران دیابتی در اردبیل تولید شد
اردبیل – رئیس هیئت مدیره شرکت تعاونی زنبورداران اردبیل از تولید عسل ویژه بیماران دیابتی در این استان خبر داد.سید فردین صفوی در گفتگو با خبرنگار مهر تصریح کرد: عسل ساکاروز زیر دو جهت استفاده از بیماران دیابتی تولید شده که می تواند به عنوان یک ماده غذایی دارویی مورد استفاده قرار گیرد.وی با بیان اینکه مصرف این عسل برای بیمار دیابتی نیاز به مصرف انسولین ندارد، اضافه کرد: این تولید جدید جهش قابل توجهی در تولیدات عسل این استان است.رئیس هیئت مدیره شرکت تعاونی زنبورداران اردبیل و حومه تصریح کرد: طبق رایزنی با دستگاه های اجرایی قرار است این عسل در داروخانه های سراسر کشور به فروش برسد.وی با تاکید به درج ارزش غذایی بر روی بسته بندی این عسل افزود: عسل ویژه بیماران دیابتی از استاندار ملی ایران برخوردار بوده و به تائید معاونت غذا و دارو رسیده است.صفوی در خصوص قابلیت تولید انبوه و تامین نیاز داروخانه افزود: میزان استقبال می تواند در افزایش تولید تاثیر گذار باشد و با توجه به رتبه سوم استان در تولید عسل، این استان می تواند حتی تولیدات شاخص خود را به کشورهای همسایه نیز صادر کند.وی عمده مقاصد صادرات عسل را کشورهای ترکیه، یمن، عربستان و امارات متحده عربی دانست و افزود: تلاش بر این است در بسته بندی و کیفیت فاکتورهای بازارهای جهانی لحاظ شود. مشاهده متن کامل از خبرگزاری مهر
*************************************
بسته بندی عسل اردبیل با برندهای خارجی/ ساماندهی تلخ صنعت شیرین
اردبیل- استان اردبیل در حالی از استان های پیشرو در تولید عسل کوهی است که ساماندهی نامناسب تولیدات و عدم حمایت موجب شده عسل اردبیل به نام کشورهای دیگر بسته بندی شده و به فروش برسد.به گزارش خبرنگار مهر، استان اردبیل با تولید سالانه شش هزار تن عسل در رتبه سوم تولید این محصول در کشور ایستاده است و به تعبیر کارشناسان موقعیت کوهستانی و اقلیم متنوع آب و هوایی آن موجب شده عسل کوهی تولید شده از کیفیت قابل توجه برخوردار شود.با این وجود در فروش این محصول نه تنها تدابیر مناسب اتخاذ نشده بلکه تولید کنندگان، تولید خود را به دست گرفته و به بازارهای دیگر مراجعه می کنند تا شاید نظر خریداری جلب شود.در وضعیتی که دستگاه های مسئول طی سال های گذشته چشم خود را به این شکل فروش بسته اند، تولید کنندگان مجبور شده اند برای تامین نیاز بازار و جلب توجه خریدار از شیوه هایی استفاده کنند که خود ضربه به بدنه اقتصاد این محصول بوده است.شیوه هایی که نتیجه بی توجهی نهادهای برنامه ریز بوده و اثبات کرده است اغلب اظهارات مبنی بر ساماندهی تولیدات عسل در حد حرف باقی مانده و عملا بازار آشفته این محصول بویی از ساماندهی نبرده است. مشاهده متن کامل از خبرگزاری مهر
**************************************
رئیس اتحادیه زنبورداران اردبیل:
عسل اردبیل به عنوان مکمل دارویی در داروخانه‌های کشور عرضه می‌شود

خبرگزاری تسنیم: رئیس اتحادیه تعاونی کشاورزی زنبورداران استان اردبیل گفت: هیچ گونه عسل تقلبی در اردبیل مشاهده نشده و عسل اردبیل به عنوان مکمل دارویی در داروخانه‌های کشور به فروش می‌رسد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، سیدفردین صفوی در جلسه بررسی وضعیت عسل استان اردبیل اظهار داشت: عسل اردبیل دارای ارزش غذایی بسیار مناسب و با مکمل دارویی است و برنامه‌ریزی شده تا مجوز فروش عسل سبلان اردبیل در تمام داروخانه‌ها کشور به زودی صادر شود.

وی با بیان اینکه رسانه‌ها باید در رونق عسل سبلان در تمام کشور اطلاع‌رسانی دقیق داشته باشند، گفت:‌ اردبیل در تولید عسل باکیفیت رتبه ممتاز کشوری را دارد.

مدیرعامل شرکت بین‌المللی و بازرگانی عسل‌باران باغرو بیان کرد: دامنه‌های سرسبز سبلان و دامنه باغرو بهترین منطقه برای تولید عسل در استان اردبیل محسوب می‌شود و در این مناطق یک هزار و 200 گونه گیاهان دارویی شناسایی شده که در تولید عسل طبیعی موثر است.

عضو هیئت مدیره انجمن ملی عسل ایران تصریح کرد: هم اکنون کشور ایران به ویژه استان اردبیل یکی از صادرکنندگان ویژه عسل به کشورهای همجوار بوده و هیچ گونه عسل در کشورهای دنیا به کشور ایران وارد نمی‌شود و کشورمان در تولید عسل به خودکفایی رسیده است.  مشاهده متن کامل از خبرگزاری تسنیم

*************************************

عسل فروشان تقلبی اردبیل ساماندهی می شوند

اردبیل – رئیس اتحادیه تعاونی کشاورزی زنبورداران استان اردبیل از ساماندهی عسل فروشان تقلبی حاشیه جاده ها در این استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، سید فردین صفوی شامگاه سه شنبه در جمع اصحاب رسانه تصریح کرد: در سال های اخیر استقرار عسل فروشان تقلبی که اغلب غیر بومی هستند زیان و ضرر قابل توجهی به عسل اردبیل وارد ساخته است.

وی افزود: این در حالی است که استان اردبیل با تولید سالانه شش هزار تن عسل رتبه سوم در کشور را دارا است و کیفیت عسل این استان مورد تائید آزمایشگاه های معتبر داخلی و خارجی است.

رئیس اتحادیه تعاونی کشاورزی زنبورداران استان با یادآوری شکل گیری این اتحادیه با همکاری شرکت های تعاونی شهرستان های اردبیل، پارس آباد، مشگین شهر و خلخال، اضافه کرد: از جمله مهمترین برنامه های این اتحادیه ساماندهی عسل فروشی در حریم جاده ها است.

صفوی تاکید دارد که عسل فروشان غیر بومی به بازار و اعتماد سازی محصول تولیدی استان لطمه وارد ساخته اند و طی جلسات مشترک با نهادهای متولی تصمیم به ساماندهی این تعداد اخذ شده است.

وی افزود: دو مکان مابین جاده اردبیل و سه راهی سرعین پیش بینی شده است تا عسل فروشانی که عسل سالم و استاندارد عرضه می کنند در این مکان استقرار یابند.

به گفته این مسئول عرضه عسل در این دو مکان با نظارت دستگاه های متولی همراه بوده و امکان فعالیت برای عسل فروشانی که محصول استاندارد دارند فراهم می شود. مشاهده متن کامل از خبرگزاری مهر

************************************

سالانه شش هزار تن عسل در استان اردبیل تولید می شود

به گزارش ایرنا ، سید فردین صفوی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: استان اردبیل رتبه سوم تولید عسل را در کشور دارد.

وی با بیان این که اتحادیه زنبورداران استان در چهار شهرستان پارس آباد ، خلخال ، مشگین شهر و اردبیل دایر است گفت: 315 هزار کندو در استان وجود دارد و در شهرستان اردبیل نیز چهار هزار و 829 زنبوردار فعالیت دارند.

وی با اشاره به مرغوبیت عسل تولیدی استان اظهار کرد: برند سازی برای عسل اردبیل نیازمند حمایت و پشتیبانی بیشتر مسوولان و اعتماد سازی در بین مردم است.

وی گفت: در سال های گذشته توجه چندانی به توسعه صنعت زنبورداری در استان نشده و آزمایشگاه مجهزی هم برای تشخیص موم وجود ندارد. مشاهده متن کامل از خبرگزاری ایرنا

**********************************

 فروش عسل اردبیل در داوخانه های کشور

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران اردبیل؛ سیدفردین صفوی افزود: عسل اردبیل دارای ارزش غذایی بسیار مناسب و با مکمل دارویی است و برنامه‌ریزی شده تا مجوز فروش عسل سبلان اردبیل در تمام داروخانه‌ها کشور به زودی صادر شود.

اردبیل در تولید عسل باکیفیت رتبه ممتاز کشوری را دارد

رئیس اتحادیه تعاونی کشاورزی زنبورداران استان اردبیل گفت: اردبیل در تولید عسل باکیفیت رتبه ممتاز کشوری را دارد.

سیدفردین صفوی افزود: دامنه‌های سرسبز سبلان و دامنه باغرو بهترین منطقه برای تولید عسل در استان اردبیل محسوب می‌شود و در این مناطق یک هزار و 200 گونه گیاهان دارویی شناسایی شده که در تولید عسل طبیعی موثر است.

وی تصریح کرد: هم اکنون کشور ایران به ویژه استان اردبیل یکی از صادرکنندگان ویژه عسل به کشورهای همجوار بوده و هیچ گونه عسل در کشورهای دنیا به کشور ایران وارد نمی‌شود و کشورمان در تولید عسل به خودکفایی رسیده است. مشاهده متن کامل از باشگاه خبرنگاران

*********************************

تولید 6 هزار تن عسل در اردبیل

رئیس اتحادیه تعاونی زنبورداران استان اردبیل از تولید سالانه 6 هزار تن عسل در دامنه‌های سبلان به عنوان برند شاخص استان اردبیل خبر داد.
خبرگزاری فارس: تولید 6 هزار تن عسل در اردبیل

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، فردین صفوی بعد از ظهر امروز در نشست با جمعی از خبرنگاران در اردبیل اظهار کرد: تاکنون 6 شرکت در چهار شهرستان پارس‌آباد، مشگین‌شهر، خلخال و اردبیل شکل گرفته و فعالیت خودشان را انجام می‌دهند.

وی تعداد زنبورداران فعال در قالب این شرکت‌های تعاونی را چهار هزار و 829 زنبوردار پرتلاش اعلام کرد و گفت: ما 315 هزار کندوی زنبور عسل با تولید سالانه 6 هزار تن عسل در استان اردبیل داریم که از لحاظ تولید رتبه سوم کشور را داریم.

رئیس اتحادیه تعاونی زنبورداران استان فعالیت این اتحادیه را با سرمایه‌های اولیه اعضا یادآور شد و افزود: ما بیشتر به دنبال درآمدزایی و فعال کردن این مجموعه هستیم که در اولین گام قصد راه‌اندازی داروخانه زنبور عسل و یک آزمایشگاه برای تشخیص و ارزیابی عسل داریم تا بتوانیم فعالیت‌هایمان را در این حوزه به شکل تخصصی انجام دهیم.

صفوی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: ما بارها به مسئولان امر اعلام کردیم که جلوی فروش عسل‌های تقلبی را به ویژه در مسیرهای گردشگری استان اردبیل بگیرند که اغلب این افراد غیربومی بوده و ضربه‌ای مهلک به برند عسل سبلان وارد می‌کنند. مشاهده متن کامل از خبر گزاری فارس

 

مصاحبه شبکه سراسری بازار با عسل مهرنوش

مصاحبه شبکه سراسری بازار با عسل مهرنوش در نمایشگاه بین المللی مشهد – در این مصاحبه به شرح محصولات عسل مهرنوش پرداخته می شود و توضیحاتی نیز در مورد دریافت نمایندگی عسل مهرنوش داده می شود.

 

مصاحبه رادیویی برنامه افق روشن با سید فردین صفوی

مصاحبه برنامه رادیویی افق روشن با سید فردین صفوی، که در این بخش فایل صوتی این مصاحبه آماده دانلود می باشد.

در این مصاحبه سید فردین صفوی مدیر عامل شرکت عسل باران به شرح مراحل بسته بندی عسل می پردازد که شنیدن این مصاحبه را به شما پیشنهاد می کنیم. جهت دانلود روی آیکون زیر کلیک کنید

 دانلود مصاحبه فردین صفوی با برنامه رادیویی افق روشن

 

سید فردین صفوی: پشتیبانی دولت ها، حضور قدرتمند بخش خصوصی در نمایشگاه را به دنبال داشت

 

فردین صفوی از گروه اغزامی مجله صنعت زنبورداری در ارزیابی خود از نمایشگاه بین المللی صنعت زنبور داری اظهار داشت: انسجام و حضور کشورهای مختلف در نمایشگاه خیلی جالب و تحسین بر انگیز بود و دولت ها مساعدت کرده بودند که شرکتهای بخش خصوصی حضوری فعال و پاویون متناسب داشته باشند منتهی در این رویداد جای کشورمان و حضور شرکت های مرتبط خالی بود. وی افزود: می توان به کشور ترکیه اشاره کرد که در سطحی مناسب و جالب توجه حضور داشت و با رایزنی هایی که انجام داد توانست برای چهار سال بعد میزبانی برگزاری کنگره را دریافت دارد منتهی مسئولان کشورمان نسبت به برگزاری چنین رخدادی کاملا بی تفاوت بودند و نه تنها حضور نداشتند، بلکه مقدمات حضور شرکت های ایرانی را نیز فراهم نساختند.

فردین صفوی در دانشگاه کیف، دپارتمان زنبورداری

بازدید گروه اعزامی از دانشگاه کیف، دپارتمان زنبورداری

سخنی با سید فردین صفوی مدیرعامل شرکت عسل باران باغرو

جناب آقای صفوی، عسل اردبیل با نام عسل سبلان در سطح کشور از شهرت و اعتبار خاصی برخوردار می باشد، به نظر شما تولید کنندگانی که استانداردهای عسل را رعایت نمی کنند تهدیدی بر این اعتبار چند ساله نیستند؟

تمامی واحدهای تولیدی عسل در استان اردبیل گواهی استاندارد دریافت کرده اند و با توجه با داد و ستد چند ساله ای که با این تولیدی ها داشته و داریم از کیفیت محصولات این تولیدی ها مطمئن هستیم و با توجه به این که تمامی عسل های دریافت شده از این تولیدی ها قبل از ارسال به کارخانجات بسته بندی عسل در آزمایشگاه اختصاصی شرکت عسل باران باغرو تست و آزمایش می شوند به یقین می توان گفت عسل تولیدی سطح استان اردبیل یکی از مرغوب ترین عسل های تولیدی سطح کشور می باشد.

برخی از مسافران در مورد عسل فروشی های غیر استاندارد کنار جاده ای گلایه کرده و از عسل های غیر استاندارد شکایت داشته اند، نظر شما در این رابطه چیست؟

بله متاسفانه برخی از اشخاص سودجو در چادرهای کنارجاده ای اقدام به فروش عسل های غیر استاندارد و گاها تقلبی می کنند که امیدوارم هرچه زودتر با این اشخاص برخورد شود.

توصیه شما در مورد این فروشندگان عسل کنار جاده ای چیست؟

به نظر بنده اسم این فروشندگان را نباید عسل فروش گذاشت، توصیه اصلی بنده به مسافران عزیز این است که از محل های غیر معتبر و غیر رسمی اقدام به خرید عسل نکنند و بیشتر به خرید عسل با موم (شان) اقدام نمایند و صد البته انتظار ما از ادارات مربوطه  این است که هر چه بیشتر جهت برخورد با این گونه اشخاص سودجو اقدام نمایند تا وجهه عسل استان ختشه دار نشود.

سخنی با سید فردین صفوی

به نظر شما بهترین راهکار جهت مقابله با عسل های تقلبی در سطح کشور چیست؟

به نظر بنده بخش اعظمی از این مشکل به کوتاهی معاونت غذا و دارو در نظارت بر واحدهای بسته بندی عسل برمی گردد. همان طور که می دانید خروجی بسیاری از عسل های تقلبی، شرکت های بسته بندی عسل می باشند که به دلیل مشکلات مالی و مقرون به صرفه نبودن عسل های استاندارد، بیشتر رو به عسل های تقلبی آورده اند که اگر معاونت غذا و دارو بیشتر بر این واحدهای بسته بندی نظارت کند مطمئنا از سطح تولید عسل تقلبی کشور کاسته خواهد شد.

فردین صفوی در ادامه افزود

باید اذعان داشت که عسل اردبیل به عنوان یکی از برترین محصولات استان می تواند علاوه بر تامین نیازهای داخلی، ارزآوری هایی نیز برای کشورمان داشته باشد و با توجه به مشکلاتی که همواره دست به گریبان زنبورداران استان بوده است انتظار داریم که این قشر بیشتر مورد عنایت و حمایت دولت قرار گیرد.

مصاحبه نشریه کشاورزی دامپروری برزگر با سید فردین صفوی

1-جناب آقای صفوی لطفا خودتان رامعرفی ودر مورد سوابق کاری و مسئولیت های خود برای خوانندگان مجله توضیحاتی ارائه فرمائید؟

ج- ضمن عرض سلام وخسته نباشید محضر کلیه کشاورزان زحمتکش و علی الخصوص زنبوداران عزیز که به عنوان قشری پرتلاش وفعال جزو سختکوش ترین اقشار جامعه بوده وبا کمترین توقع، بیشترین کارایی را همیشه داشته و شیرین ترین و کاملترین غذای ممکن را برای همه ما تهیه می کنند.

این جانب سید فردین صفوی متولد شهرستان اردبیل –شهر هیر هستم از کودکی با زنبور عسل با توجه به اقتضای شغلی خانوادگی ودوستان و آشنایان، سروکار داشته ام و از ابتدا شغلم زنبورداری و تهیه و توزیع ملزومات مورد نیاز آن وخرید و فروش عسل بوده است. اخیرا به منظور ساماندهی فعالیتهای مرتبط با زنبورداری شرکت بنام شرکت عسل باران باغرو را به ثبت رسانده واز سال 89 فعالیت خودرا درقالب این شرکت ادامه می دهم.

عضو و نائب رئیس اتحادیه شهد ناب استان اردبیل هستم و اخیرا نیز باتوجه به تشکیل انجمن عسل ایران در اردبیل اینجانب  به عنوان عضو هیئت مدیره این انجمن انتخاب شدم.

2-شرکت عسل باران باغرو در چه زمینه هایی فعالیت دارد؟

ج-عمده فعالیت این شرکت در زمینه تولید عسل می باشد در حال حاضر بیش از 500 کلنی زنبور عسل داریم که با بهره گرفتن از طبیعت بکر وزیبای دامنه های سبلان تا کوههای باغرو مناسب ترین عسلهای کشور را تهیه و توزیع می نماییم.

در زمینه تصفیه و بسته بندی عسل نیز فعالیتهایی را شروع کرده ایم و با خرید عسل از زنبورداران نسبت به پاستوریزاسیون عسل شهد و بسته بندی آن در حلب های بهداشتی و بسته بندی های مخصوص کریستال اقدام و به بازار عرضه می نماییم در حال حاضر ظرفیت پاستوریزاستون و بسته بندی بیش از 600 تن می باشد و قابل افزایش نیز هست.

3- هدف شما از تاسیس شرکت عسل باران باغرو چه بوده است ؟

اهداف مختلفی از تامین شرکت دنبال می شود که اهم آن عبارتند از:

الف) با توجه به اینکه زنبورداران زحمتکش منطقه همواره در فروش محصولاتی که زحمات شبانه روزی خود بدست می آورند در فصول ارائه محصول به بازار با مشکلاتی روبرو هستند یکی از اهداف تشکیل شرکت تامین سرمایه مورد نیاز جهت خرید محصول از زنبورداران به قیمت عادلانه وارائه تدریجی آن به کارخانجات می باشد .بدین ترتیب پشتوانه مستحکمی برای تولیدکنندگان عسل ایجاد گردیده است استقبال زنبورداران نیز موید این مسئله است.

ب)یکی دیگر از اهداف تامین شرکت در راستای ایجاد اشتغال پایداربود و بدین منظور در حال حاضر برای حداقل 10نفر اشتغال ایجاد گردیده و درجهت گسترش فعالیتهای بسته بندی عسل باعنایت به مجوز های اخذ شده در نظر داریم این اشتغال زایی را تا 50 نفر افزایش دهیم. ضمن اینکه اشتغال غیر مستقیم در این ارتباط با حمایت از تولیدکنندگان وفروشندگان عسل بیشتر از حد ذکر شده فوق خواهد بود.

ج) با عنایت به اینکه این شرکت نسبت به راه اندازی آزمایشگاه کیفی عسل اقدام نموده خرید و فروش عسل براساس نتایج آزمایشات بعمل آمده و قیمت عسل براساس کیفیت آن تعیین می گردد. لذا بعنوان محل مطمئنی جهت خرید وفروش عسل به قیمت عادلانه می باشد.

لازم به توضیح است با راه اندازی سایت عسل باغرو به آدرس :www.baghro.com در جهت تبلیغات لازم برای فرهنگ سازی استفاده از عسل مخصوصا عسل های باکیفیت مناسب و طبیعی اقدام نموده است. هموطنان عزیز می توانند با مراجعه به آن از اطلاعات درج شده استفاده نمایند.

4-از مشکلات زنبورداران  و تولیدکنندگان عسل اگر صحبتی دارید بفرمایید ؟

زنبوداران در حال حاضر از زحمتکش ترین اقشار جامعه هستند که بصورت شبانه روزی پرورش زنبور و تولید عسل فعالیت می نمایید و چه بسا درفصول مختلف سال دور از خانه و خانواده بسر می برند با مشکلات زیادی دست وپنجه نرم می کنند .

فهرستی از مشکلات زنبورداران را در این فرصت اندک می توان اشاره نمود. بشرح زیر است.

1-نبودن ملکه اصلاح شده مناسب در دسترس زنبورداران .

2-شیوع بیماریهای زنبور عسل در زنبورستانهای و عدم حمایت مناسب سازمانهای ذیصلاح دامپزشکی وکشاورزی و در دسترس نبودن و گرانقیمت بودن داروهای موثرومجاز.

3-عدم اطلاح کشاورزان و متاسفانه برخی از مسئولین جهاد در مورد فواید گردافشانی زنبورعسل که باعث دردسرهای زیادی در مورد اسکان کلنی های زنبور عسل در مراتع ومزارع باغات می شود.

4-عدم وجود ارگان پاسخگو در ارتباط باقیمت گذاری عسل.

5-عدم وجود استاندارد مناسب در خصوص قاب های عسل باموم و سود جویی برخی افراد که باعث افت قیمت عسل در بازار گردیده است.

منبع: نشریه کشاورزی دامپروری، غذایی برزگر شماره 1072