گفتگوی خبرگزاری های مهر، ایرنا، تسنیم و باشگاه خبرنگاران با سید فردین صفوی

فردین صفوی

گفتگوی خبرگزاری های مهر، ایرنا، تسنیم و باشگاه خبرنگاران با سید فردین صفوی

عسل ویژه بیماران دیابتی در اردبیل تولید شد

اردبیل – رئیس هیئت مدیره شرکت تعاونی زنبورداران اردبیل از تولید عسل ویژه بیماران دیابتی در این استان خبر داد.سید فردین صفوی در گفتگو با خبرنگار مهر تصریح کرد: عسل ساکاروز زیر دو جهت استفاده از بیماران دیابتی تولید شده که می تواند به عنوان یک ماده غذایی دارویی مورد استفاده قرار گیرد.وی با بیان اینکه مصرف این عسل برای بیمار دیابتی نیاز به مصرف انسولین ندارد، اضافه کرد: این تولید جدید جهش قابل توجهی در تولیدات عسل این استان است.رئیس هیئت مدیره شرکت تعاونی زنبورداران اردبیل و حومه تصریح کرد: طبق رایزنی با دستگاه های اجرایی قرار است این عسل در داروخانه های سراسر کشور به فروش برسد.وی با تاکید به درج ارزش غذایی بر روی بسته بندی این عسل افزود: عسل ویژه بیماران دیابتی از استاندار ملی ایران برخوردار بوده و به تائید معاونت غذا و دارو رسیده است.صفوی در خصوص قابلیت تولید انبوه و تامین نیاز داروخانه افزود: میزان استقبال می تواند در افزایش تولید تاثیر گذار باشد و با توجه به رتبه سوم استان در تولید عسل، این استان می تواند حتی تولیدات شاخص خود را به کشورهای همسایه نیز صادر کند.وی عمده مقاصد صادرات عسل را کشورهای ترکیه، یمن، عربستان و امارات متحده عربی دانست و افزود: تلاش بر این است در بسته بندی و کیفیت فاکتورهای بازارهای جهانی لحاظ شود. مشاهده متن کامل از خبرگزاری مهر

*************************************

بسته بندی عسل اردبیل با برندهای خارجی/ ساماندهی تلخ صنعت شیرین

اردبیل- استان اردبیل در حالی از استان های پیشرو در تولید عسل کوهی است که ساماندهی نامناسب تولیدات و عدم حمایت موجب شده عسل اردبیل به نام کشورهای دیگر بسته بندی شده و به فروش برسد.به گزارش خبرنگار مهر، استان اردبیل با تولید سالانه شش هزار تن عسل در رتبه سوم تولید این محصول در کشور ایستاده است و به تعبیر کارشناسان موقعیت کوهستانی و اقلیم متنوع آب و هوایی آن موجب شده عسل کوهی تولید شده از کیفیت قابل توجه برخوردار شود.با این وجود در فروش این محصول نه تنها تدابیر مناسب اتخاذ نشده بلکه تولید کنندگان، تولید خود را به دست گرفته و به بازارهای دیگر مراجعه می کنند تا شاید نظر خریداری جلب شود.در وضعیتی که دستگاه های مسئول طی سال های گذشته چشم خود را به این شکل فروش بسته اند، تولید کنندگان مجبور شده اند برای تامین نیاز بازار و جلب توجه خریدار از شیوه هایی استفاده کنند که خود ضربه به بدنه اقتصاد این محصول بوده است.شیوه هایی که نتیجه بی توجهی نهادهای برنامه ریز بوده و اثبات کرده است اغلب اظهارات مبنی بر ساماندهی تولیدات عسل در حد حرف باقی مانده و عملا بازار آشفته این محصول بویی از ساماندهی نبرده است. مشاهده متن کامل از خبرگزاری مهر

**************************************

رئیس اتحادیه زنبورداران اردبیل:

عسل اردبیل به عنوان مکمل دارویی در داروخانه‌های کشور عرضه می‌شود

خبرگزاری تسنیم: رئیس اتحادیه تعاونی کشاورزی زنبورداران استان اردبیل گفت: هیچ گونه عسل تقلبی در اردبیل مشاهده نشده و عسل اردبیل به عنوان مکمل دارویی در داروخانه‌های کشور به فروش می‌رسد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، سیدفردین صفوی در جلسه بررسی وضعیت عسل استان اردبیل اظهار داشت: عسل اردبیل دارای ارزش غذایی بسیار مناسب و با مکمل دارویی است و برنامه‌ریزی شده تا مجوز فروش عسل سبلان اردبیل در تمام داروخانه‌ها کشور به زودی صادر شود.

وی با بیان اینکه رسانه‌ها باید در رونق عسل سبلان در تمام کشور اطلاع‌رسانی دقیق داشته باشند، گفت:‌ اردبیل در تولید عسل باکیفیت رتبه ممتاز کشوری را دارد.

مدیرعامل شرکت بین‌المللی و بازرگانی عسل‌باران باغرو بیان کرد: دامنه‌های سرسبز سبلان و دامنه باغرو بهترین منطقه برای تولید عسل در استان اردبیل محسوب می‌شود و در این مناطق یک هزار و 200 گونه گیاهان دارویی شناسایی شده که در تولید عسل طبیعی موثر است.

عضو هیئت مدیره انجمن ملی عسل ایران تصریح کرد: هم اکنون کشور ایران به ویژه استان اردبیل یکی از صادرکنندگان ویژه عسل به کشورهای همجوار بوده و هیچ گونه عسل در کشورهای دنیا به کشور ایران وارد نمی‌شود و کشورمان در تولید عسل به خودکفایی رسیده است.  مشاهده متن کامل از خبرگزاری تسنیم

*************************************

عسل فروشان تقلبی اردبیل ساماندهی می شوند

اردبیل – رئیس اتحادیه تعاونی کشاورزی زنبورداران استان اردبیل از ساماندهی عسل فروشان تقلبی حاشیه جاده ها در این استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، سید فردین صفوی شامگاه سه شنبه در جمع اصحاب رسانه تصریح کرد: در سال های اخیر استقرار عسل فروشان تقلبی که اغلب غیر بومی هستند زیان و ضرر قابل توجهی به عسل اردبیل وارد ساخته است.

وی افزود: این در حالی است که استان اردبیل با تولید سالانه شش هزار تن عسل رتبه سوم در کشور را دارا است و کیفیت عسل این استان مورد تائید آزمایشگاه های معتبر داخلی و خارجی است.

رئیس اتحادیه تعاونی کشاورزی زنبورداران استان با یادآوری شکل گیری این اتحادیه با همکاری شرکت های تعاونی شهرستان های اردبیل، پارس آباد، مشگین شهر و خلخال، اضافه کرد: از جمله مهمترین برنامه های این اتحادیه ساماندهی عسل فروشی در حریم جاده ها است.

صفوی تاکید دارد که عسل فروشان غیر بومی به بازار و اعتماد سازی محصول تولیدی استان لطمه وارد ساخته اند و طی جلسات مشترک با نهادهای متولی تصمیم به ساماندهی این تعداد اخذ شده است.

وی افزود: دو مکان مابین جاده اردبیل و سه راهی سرعین پیش بینی شده است تا عسل فروشانی که عسل سالم و استاندارد عرضه می کنند در این مکان استقرار یابند.

به گفته این مسئول عرضه عسل در این دو مکان با نظارت دستگاه های متولی همراه بوده و امکان فعالیت برای عسل فروشانی که محصول استاندارد دارند فراهم می شود. مشاهده متن کامل از خبرگزاری مهر

************************************

سالانه شش هزار تن عسل در استان اردبیل تولید می شود

به گزارش ایرنا ، سید فردین صفوی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: استان اردبیل رتبه سوم تولید عسل را در کشور دارد.

وی با بیان این که اتحادیه زنبورداران استان در چهار شهرستان پارس آباد ، خلخال ، مشگین شهر و اردبیل دایر است گفت: 315 هزار کندو در استان وجود دارد و در شهرستان اردبیل نیز چهار هزار و 829 زنبوردار فعالیت دارند.

وی با اشاره به مرغوبیت عسل تولیدی استان اظهار کرد: برند سازی برای عسل اردبیل نیازمند حمایت و پشتیبانی بیشتر مسوولان و اعتماد سازی در بین مردم است.

وی گفت: در سال های گذشته توجه چندانی به توسعه صنعت زنبورداری در استان نشده و آزمایشگاه مجهزی هم برای تشخیص موم وجود ندارد. مشاهده متن کامل از خبرگزاری ایرنا

**********************************

 فروش عسل اردبیل در داوخانه های کشور

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران اردبیل؛ سیدفردین صفوی افزود: عسل اردبیل دارای ارزش غذایی بسیار مناسب و با مکمل دارویی است و برنامه‌ریزی شده تا مجوز فروش عسل سبلان اردبیل در تمام داروخانه‌ها کشور به زودی صادر شود.

اردبیل در تولید عسل باکیفیت رتبه ممتاز کشوری را دارد

رئیس اتحادیه تعاونی کشاورزی زنبورداران استان اردبیل گفت: اردبیل در تولید عسل باکیفیت رتبه ممتاز کشوری را دارد.

سیدفردین صفوی افزود: دامنه‌های سرسبز سبلان و دامنه باغرو بهترین منطقه برای تولید عسل در استان اردبیل محسوب می‌شود و در این مناطق یک هزار و 200 گونه گیاهان دارویی شناسایی شده که در تولید عسل طبیعی موثر است.

وی تصریح کرد: هم اکنون کشور ایران به ویژه استان اردبیل یکی از صادرکنندگان ویژه عسل به کشورهای همجوار بوده و هیچ گونه عسل در کشورهای دنیا به کشور ایران وارد نمی‌شود و کشورمان در تولید عسل به خودکفایی رسیده است. مشاهده متن کامل از باشگاه خبرنگاران

*********************************

تولید 6 هزار تن عسل در اردبیل

رئیس اتحادیه تعاونی زنبورداران استان اردبیل از تولید سالانه 6 هزار تن عسل در دامنه‌های سبلان به عنوان برند شاخص استان اردبیل خبر داد.
خبرگزاری فارس: تولید 6 هزار تن عسل در اردبیل

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، فردین صفوی بعد از ظهر امروز در نشست با جمعی از خبرنگاران در اردبیل اظهار کرد: تاکنون 6 شرکت در چهار شهرستان پارس‌آباد، مشگین‌شهر، خلخال و اردبیل شکل گرفته و فعالیت خودشان را انجام می‌دهند.

وی تعداد زنبورداران فعال در قالب این شرکت‌های تعاونی را چهار هزار و 829 زنبوردار پرتلاش اعلام کرد و گفت: ما 315 هزار کندوی زنبور عسل با تولید سالانه 6 هزار تن عسل در استان اردبیل داریم که از لحاظ تولید رتبه سوم کشور را داریم.

رئیس اتحادیه تعاونی زنبورداران استان فعالیت این اتحادیه را با سرمایه‌های اولیه اعضا یادآور شد و افزود: ما بیشتر به دنبال درآمدزایی و فعال کردن این مجموعه هستیم که در اولین گام قصد راه‌اندازی داروخانه زنبور عسل و یک آزمایشگاه برای تشخیص و ارزیابی عسل داریم تا بتوانیم فعالیت‌هایمان را در این حوزه به شکل تخصصی انجام دهیم.

صفوی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: ما بارها به مسئولان امر اعلام کردیم که جلوی فروش عسل‌های تقلبی را به ویژه در مسیرهای گردشگری استان اردبیل بگیرند که اغلب این افراد غیربومی بوده و ضربه‌ای مهلک به برند عسل سبلان وارد می‌کنند. مشاهده متن کامل از خبر گزاری فارس

عسل باغرو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *