چگونه کار زنبورداری را شروع کنیم

چگونه کار زنبورداری را شروع کنیم

چگونه کار زنبورداری را شروع کنیم

هیچ کاری را بدون تحقیق و مطالعه شروع نکنید. قبل از هر کاری با زنبورداران دیگر مشورت کنید از نحوه زنبورداری گرفته تا قیمت لوازم جانبی زنبورداری و اینکه از کجا و به چه قیمتی می توانید این وسایل را تهیه نمایید.

خريد كندو در بهمن و اسفند و عدم خريد كندو در فصل پاييز زيرا كندويی كندويه خوبیست كه در بهمن و اسفند داراي جمعيتي قوی باشد در صورتی كه در فصل پاييز اقدام به خريد كندو نماييد امكان شكست بسيار بالاست چون زنبورهاي پير و ضعيف در فصل زمستان از بين مي روند و مي ميرند و جمعيتي كه در پاييز در كندو ديده مي شود يك جمعيت حقيقي نيست .

توجه شود كه كندو ها داراي ملكه باشند چون كندوهاي بي ملكه در فصل بهار كه شروع توليد نسل و تكثير كندوست افزايش جمعيتي نداشته و از بين مي رود در صورتي كه با كندويي بي ملكه مواجه شديد سريعا بايستي اقدام به ادغام كندو با يك كندوي قوي نمود.

زنبورداری را با سه كندو شروع كنيد چون در صورتي كه يكي از كندو ها از بين رفت مايوس نشويد بهتر است كه تعداد كندو ها در ابتدا سه تا شش عدد باشد. هميشه جمعيت قوي و سالم خريداري كنيد منظور از جمعيت قوی در بهمن ماه اين است كه دو طرف شش تا هشت عدد از كادر ها را زنبور پوشانيده باشد.
محيط مناسبي براي نگهداري در نظر گرفته شود چون در محيطي كه عاري از گل و گياه مناسب باشد جمعيت بهره دهی و تولید عسل نخواهد داشت.

عسل باغرو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *