این ژل به صورت کپسول‌های نرم یا گاهی شربت تهیه می‌شود. از خواص بی‌شمار آن می‌توان به ویتامین‌های گروه B  مانند تیامین (B1)، ریبوفلاوین (B2)، اسید پانتوتنیک (B5)، پیریدوکسین (B6)، نیاسین (B3)، اسید فولیک (B9)، inositol (B8) ، بیوتین (B7) و ویتامین C اشاره کرد.

ژل رویال تازه دارای ۶۰ الی ۷۰ درصد آب می‌باشد. در حالی که پروتئین‌ها تنها  ۱۵درصد آن، و اسیدهای آمینه و ویتامین‌ها نیز ۲الی۳ درصد از آن تشکیل می‌دهند. فروکتوز، گلوکز، چربی‌ها و مواد معدنی نیز در آن وجود دارند.

استفاده خوراکی از کپسول‌های ژل به صورت روزانه و منظم، به دلیل دارا بودن مواد مغذی و مکمل مولتی ویتامین، سبب سلامت بدن و البته سلامت پوست شماست.

نوشیدنی ژل رویال

بعضی افراد از ژل رویال را به شکل  نوشیدنی‌های مختلف استفاده می‌کنند. این نوشیدنی غیر معمول، سرد و گاها با طعم نعناع می‌باشد؛ که اساسا متشکل از آب عسل مخلوط با ژله زنبور عسل است. این ماده معجزه آسا، علاوه بر مواد معدنی، اسید آمینه و ویتامین‌ها، حاوی اسید هیدروکسی اسکینیک است، که طعمی ترش مزه دارد؛ برای همین شربت آن فوق العاده ترش و دارای طعم تلخ و بوی قوی می‌باشد، که باعث شده اکثرا به صورت کپسول به جای نوشیدنی استفاده شود.

مضرات ژل رویال

شاید ژل رویال از ماده طبیعی و مقوی ساخته شده باشد، اما این بدان معنی نیست که برای همه مناسب است؛ چرا که افراد دارای آلرژی و حساسیت‌های پوستی، نسبت به ژل یا عسل نباید از آن استفاده کنند؛ که در صورت مصرف، سبب التهاب و بدتر شدن پوست آن‌ها می‌شود.

مطالعه بیشتر  خواص دارویی عسل و دارچین

گرچه مطالعات نشان داده این موارد بسیار نادر هستند، اما در افراد دارای آسم و بیماری‌های پوستی و آلرژیک، بیشتر امکان بروز علائم حساسیت‌های پوستی وجود دارد؛ بنابراین قبل از مصرف با پزشک یا یک داروساز مشورت کنید.