سلامت دهان و دندان با چای و عسل

سلامت دهان و دندان با چای و عسل

قندهای موجود در عسل با شیرینی بسیاری که دارند به دندانها هیچ آسیبی نزده بلکه انها را سفید و لثه ها را محکم و سالم می سازد. مک لدان پزوهشگر امریکایی معتقد است که چای حاوی فلورین بوده و داروی موثر جلوگیری از فساد دندان میباشد. به شرط اینکه با عسل نوشیده شود.

اگر چای با قند یا شکر نوشیده شود این خاصیت از بین میرود. به همین دلیل است که اکثر دانشمندان روسی از جمله راف شیرین کردن چای با عسل را به جای قند توصیه میکند. پروفسور واکسور گستوف عقیده دارد چنانچه شکر مدتی در دهان بماند به وسیله باکتری تجزیه شده و موجب ایجاد اسید لاکتیک در دهان مینماید که برای دندانها مضر است. ولی عسل بر خلاف شکر چون دارای یک نوع انتی بیوتیک طبیعی است هیچ گونه اسیدی در دهان تولید نکرده و دندانها را ضد عفونی مینماید. به همین جهت مصرف ان برای دندان ها – مخصوصا اطفال – نه تنها هیچ ضرری نداشته بلکه مفید نیز میباشد.

قندهای موجود در عسل با شیرینی بسیاری که دارند به دندانها هیچ آسیبی نزده بلکه انها را سفید و لثه ها را محکم و سالم می سازد. جهت محکم نمودن لثه ها عسل را با سرکه انگور مخلوط کرده و بر لثه ها می مالند و ماساز میدهند. تکرار این عمل چند بار در روز چرک لثه ها را زایل و گوشت به مرور ترمیم میابد.

فیلیپس محقق امریکایی معتقد است که دادن یک قاشق چای خوری عسل به کودکان در شیشه انها مانع پوسیدگی دندانهای آنها میشود.

البته تحقیقات جدید نشان گر این موضوع است که عسل نباید در دمای بالا قرار بگیرد پس حتما عسل را با چای ولرم استفاده نمایید .

عسل باغرو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *